Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

FBI bada układ z Missouri

Jefferson City, Mo. FBI przesłuchuje amerykańskich prawodawców na okoliczność twierdzeń, że czołowi przedstawiciele parlamentu żądali wsparcia finansowego podczas kampanii w zamian za prestiżowe stanowiska w komisjach Kongresu USA.

Trzech informatorów powiedziało, że w szczególnym zainteresowaniu śledczych znalazł się Paul LeVota, przywódca mniejszościowego ugrupowania.


Bridget Patton, rzecznik prasowy biura FBI w Kansas City, pod którego jurysdykcją znajduje się Jefferson City, powiedziała nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć twierdzeniom dotyczącym rzekomego dochodzenia prowadzonego przez FBI.

Dochodzenie w sprawie zarzutów o korupcję polityczną datuje się na koniec 2008 roku, kiedy przewodniczącym Izby Reprezentantów był jeszcze Rod Jetton. Były przewodniczący zapewnił, że nie kontaktowało się z nim FBI oraz, że nigdy od nikogo nie wymagał udzielania wsparcia finansowego w kampanii w zamian za przydzielenie do komisji.

Jedna z osób, która zgodziła się rozmawiać pod warunkiem zachowania anonimowości, przyznała, że FBI kontaktowało się z nią wiele razy w 2008 i 2009 roku, zadając pytania na temat istniejącego w Kapitolu układu, włącznie z pytaniami dotyczącymi ofert przydziału stanowisk w zamian za pieniądze na kampanie wyborcze.

Osoba ta przyznała, że w zainteresowaniu FBI znajdował się głównie LeVota oraz inni czołowi prawodawcy.
Źródło: nytimes.com

do góry