Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Burmistrz Włoch zatrzymany „na gorąco”

Przyjął 200 tys. zł łapówki, w zamian wydawał decyzje dotyczące warunków zabudowy w stołecznej dzielnicy Włochy. Pieniądze wręczył znany warszawski deweloper. Mężczyźni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

  • Burmistrz Włoch zatrzymany „na gorąco”
    Burmistrz Włoch zatrzymany „na gorąco”

Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tys. zł zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Włodarz dzielnicy próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny.

W zamian za łapówki burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne, dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

T. Brodowski CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 29.10.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry