Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

50 tys. osób ukończyło nową odsłonę e-learningowego kursu antykorupcyjnego CBA

Od listopada 2017 r. platforma e-learningowa działa w nowej, zmodernizowanej formie. Przez sześć miesięcy jej działania osiągnięta została taka liczba szkolących się, na którą w poprzedniej formule trzeba było czekać prawie cztery lata. Wstępnie zakładano, że kurs będzie chciało ukończyć ok. 4,5 tys. osób rocznie. Licznik wskazał taką liczbę szkolących się już po dwóch miesiącach. Do dziś nową odsłonę e-learningowego kursu antykorupcyjnego CBA ukończyło 47 767 osób.

  • 50 tys. osób ukończyło nową odsłonę e-learningowego kursu antykorupcyjnego CBA
    50 tys. osób ukończyło nową odsłonę e-learningowego kursu antykorupcyjnego CBA

Bezpłatna platforma e-learningowa udostępniona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne działa od ok. 4 lat. To jeden z niewielu przykładów takiej aplikacji antykorupcyjnej w Europie. Platforma e-learningowa podnosi wiedzę antykorupcyjną społeczeństwa  i jest jedną z form przeciwdziałania korupcji. Poprzednią wersję e-kursów ukończyło łącznie przez 4 lata 65 191 osób.

Nowy kurs można przejść w ok. 2–3 godziny. Niektóre urzędy i firmy państwowe zobowiązały swoich pracowników do ukończenia takiego szkolenia. Zagraniczne firmy zalecały przejście takich szkoleń pracownikom swoich polskich oddziałów. Najwięcej osób zdobyło certyfikat e-szkolenia "Korupcja w administracji publicznej" – 20 tys. osób, szkolenia "Przeciwdziałanie korupcji" ponad 15 tys., a "Korupcja w biznesie" – ok. 13 tys. osób.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przy korzystaniu z kursu nie są gromadzone dane osobowe. W razie potrzeby przerwania szkolenia generowany jest specjalny kod, który pozwala powrócić do kursu, bez konieczności zaczynania go od nowa. Certyfikat ukończenia kursu drukuje samodzielnie każdy z absolwentów, wpisując swoje dane.

Kurs można znaleźć pod adresem szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 12.06.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry