Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

W stronę przejrzystych i konkurencyjnych zamówień publicznych

1 marca br. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Fundację im. Stefana Batorego konferencja „W stronę przejrzystych i konkurencyjnych zamówień publicznych”.

Podczas spotkania dyskutowane będą problemy związane z ryzykiem nadużyć rynku zamówień publicznych. Zaprezentowane zostaną także dwa nowatorskie narzędzia pozwalające na monitorowanie rynku zamówień publicznych.

W ramach działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości życia publicznego i ograniczania korupcji, Fundacja we współpracy z portalem Zamówienia 2.0, Government Transparency Institute (Budapeszt) i Transparency International (Berlin) przygotowała Barometr Ryzyka Nadużyć w zamówieniach publicznych oraz zaangażowała się w pilotaż "paktów uczciwości" (integrity pacts) – inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie korupcji w systemie zamówień publicznych.

Organizowane spotkanie stanowi okazję do debaty o potrzebie zwiększenia przejrzystości zamówień publicznych, kierunkach zmian w prawie i możliwościach praktycznego przeciwdziałania nadużyciom w tej sferze.

Więcej informacji, w tym program konferencji, dostępnych jest na stronie internetowej Fundacji, pod adresem www.batory.org.pl.

Źródło: www.batory.org.pl

Opublikowano w dniu 28.02.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry