Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zarzuty za 37 łapówek - c.d.n.

Zatrzymania, 37 łapówek na 480 tys. zł i 8 osób podejrzanych w śledztwie CBA m.in. przeciwko inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali biznesmena z terenu Katowic podejrzanego o sześciokrotne wręczenie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (osobie pełniącej funkcję publiczną) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne. Mężczyzna usłyszał zarzuty łapownictwa. Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł.

To 8 osoba zatrzymana w śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach,  nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Już wcześniej agenci CBA zatrzymali na uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożenę K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Wręczającym 74,5 tys. zł okazał się jeden z biznesmenów, wykonujący zlecenia na rzecz spółki. Wszczęto śledztwo, podejrzewając, że podobnych przypadków może być więcej. Do dziś Bożena K. usłyszała 37 zarzutów popełnienia przestępstw łapownictwa. Wg ustaleń śledczych łącznie od przedsiębiorców wzięła ponad 480 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek podejrzanej w kwocie 316 tys. zł oraz zastosowano poręczenie majątkowe 30 tys. zł.

Śledztwo jest rozwojowe - CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 6.06.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry