Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymana b. wiceprezes ARP

Sąd zdecyduje dziś o tym, czy do aresztu trafią zatrzymani w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne b. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycja Z. i prezes WASKO S.A. Wojciech W.

CBA potwierdzało wcześniej, że funkcjonariusze Biura zatrzymali b. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z., wiceprezesa zarządu i współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K., prezesa WASKO S.A. Wojciecha W. oraz 3 inne osoby. Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015.

Wszystkim zostały przedstawione zarzuty korupcyjne – wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz udzielania pomocy w przyjęciu tych korzyści. Dodatkowo była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień, a jedna z osób jest także podejrzana o pranie brudnych pieniędzy.

Działania CBA są prowadzone w ramach śledztwa dotyczącego korupcji i bezprawnego załatwiania spraw w ARP, w całości przez Delegaturę CBA w Rzeszowie pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. 

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka ze 100% udziałem Skarbu Państwa z aktywami powyżej 6 mld zł. To dysponent I stopnia wielkich środków budżetowych i pieniędzy z Unii Europejskiej.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 13.05.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry