Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Antykorupcyjna Szkoła Letnia TI

„Co robisz tego lata?" - takie pytanie kieruje do młodzieży z całego świata organizacja Transparency International i zachęca do udziału w Letniej Szkole Etyki (Transparency International School on Integrity – TISI), odbywającej się w dniach 4-10 lipca br. w Wilnie.

Od 2010 roku, w zajęciach odbywających się w ramach Szkoły Letniej wzięło udział 700 osób z około 90 krajów. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia przewidywany jest udział około 140 osób.

Uczestnicy Szkoły biorą udział w wykładach i szkoleniach dotyczących najnowszych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania korupcji.

TISI dedykowana jest uczniom klas wyższych, absolwentom i młodym profesjonalistom dążącym do zdobycia wiedzy i umiejętności na temat sposobów walki z korupcją i osiągania większej przejrzystości. Przewidziany na siedem dni program Szkoły oferuje solidną mieszankę intensywnych zajęć akademickich oraz licznych spotkań opartych na interakcji pomiędzy jej uczestnikami.

Prowadzone w ramach Szkoły zajęcia ogniskują się wokół trzech modułów tematycznych, odnoszących się do zagadnień: sektora prywatnego, sektora publicznego oraz inicjatyw obywatelskich. W ramach wszystkich modułów odbywają się zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące terminów i zasad rekrutacji, dostępnych jest na stronie internetowej Szkoły, pod adresem transparencyschool.org.

Źródło: transparencyschool.org

 

Opublikowano w dniu 30.03.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry