Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Do 31 marca potrwają zapisy do Szkoły Letniej IACA

Do 31 marca br. wydłużony został termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w szóstej edycji Szkoły Letniej, organizowanej przez Międzynarodową Akademię Antykorupcyjną (International Anti-Corruption Academy – IACA) w dniach 1-8 lipca 2016 r. w Laxenburgu.

Szkoła Letnia każdego roku skupia kilkudziesięciu uczestników z całego świata, chcących w szczególności poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie walki z korupcją.

Przedsięwzięcie organizowane jest od 2011 roku. W dotychczas przeprowadzonych pięciu edycjach, łącznie udział wzięło ponad 350 specjalistów z ponad 100 krajów.

Program Szkoły obejmuje tematyką najnowsze trendy i praktyki w zakresie walki z korupcją, a zajęcia prowadzone są przez uznanych przedstawicieli świata nauki i praktyków. Jest to intensywny program dedykowany profesjonalistom.

Międzynarodowa Akademia Antykorupcyjna jest pierwszą na świecie instytucją edukacyjną powołaną do walki z korupcją. Jako organizacja międzynarodowa działa od 8 marca 2011 r. Misją Akademii jest tworzenie narzędzi i programów edukacyjnych oraz prowadzenie praktycznych kursów edukacji antykorupcyjnej. Akademia została powołana w wyniku umowy między Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnej (International Criminal Police Organization – INTERPOL) i Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępstw (United Nations Office on Drugs and Crime – UNODC). Dotychczas do Akademii przystąpiło 67 członków – państw i organizacji międzynarodowych. Siedziba IACA znajduje się w Laxenburgu pod Wiedniem.

Więcej informacji na temat tegorocznej Szkoły Letniej IACA, w tym programu oraz wymogów dotyczących uczestnictwa, dostępnych jest na stronie Akademii.

Źródło: www.iaca.int

 

Opublikowano w dniu 29.03.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry