Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Już 23 osoby usłyszały zarzuty korupcyjne w sprawie załatwiania egzaminów na prawa jazdy!

Kolejnych 6 osób podejrzanych o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego usłyszało zarzuty. W tej sprawie, nad którą funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracują od kilku miesięcy, kilkaset zarzutów usłyszały już łącznie 23 osoby.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlasiu i Mazowszu, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzuty kolejnym 6 podejrzanym.

Tym razem korupcyjne zarzuty usłyszało 5 mężczyzn w wieku od 38 do 59 lat oraz 29-letnia kobieta, mieszkańcy powiatów: białostockiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego i zambrowskiego. W pięciu przypadkach obejmowały one udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy, zaś w szóstym zarzut powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców.

W tej, w dalszym ciągu rozwojowej sprawie, już wcześniej 15 osób usłyszało łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych. Szczegółowo badający sprawę pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zapowiadają kolejne zatrzymania i zarzuty w procederze załatwiania „bezstresowych” egzaminów na prawa jazdy.

Policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a kk osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji (…) nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

(KWP w Białymstoku / mw)

Źródło: policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 16.03.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry