Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wyniki konkursu fotograficznego TI o korupcji

Transparency International ogłosiła wyniki konkursu fotograficznego, którego celem było ukazanie negatywnych skutków korupcji. Zgłoszono do niego ponad 1500 prac z całego świata.

W konkursie oceniano prace w dwóch kategoriach wiekowych: 18-30 lat oraz 31 lat i więcej.

Zwycięzcą rywalizacji w pierwszej kategorii jest AM Ahad. Wykonana przez niego fotografia przedstawia dwoje dzieci podczas pracy w fabryce utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych w Dhace. Jak przyznał autor w odpowiedzi na pytanie o motywację towarzyszącą wyborowi zdjęcia, jego zdaniem najbardziej dotknięte przez korupcję są dzieci. Pomimo tego, że w Bangladeszu wykonywanie przez nie pracy jest nielegalne, to jednak miliony dzieci nie mają możliwości kształcenia. Są zmuszane do pracy i wspierania swoich rodzin.

W kategorii wiekowej 31 lat i więcej, najlepiej oceniona została fotografia, przedstawiająca ludzi żyjących i pracujących na jednym z haitańskich wysypisk śmieci – bez dostępu do czystej wody, lekarstw czy odzieży ochronnej. Autorem zdjęcia jest Giles Clarke, według którego fotografia ukazuje rozpaczliwą walkę Haiti toczoną z nędzą i korupcją, które dotykają ten kraj od dekad.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w odbywającej się w Malezji w dniach 2-4 września 2015 roku 16. Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej (IACC) oraz w organizowanym przez Agencję Reutera kursie dla fotoreporterów.

Nagrodzone fotografie można obejrzeć na stronie organizacji, pod adresem transparency.org.

Źródło: transparency.org

Opublikowano w dniu 21.08.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry