Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wyprali" prawie 3,5 miliona złotych

Śledczy z Dąbrowy Górniczej i Katowic zatrzymali kobietę i czterech mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu podrobionych leków, „pranie brudnych pieniędzy” pochodzących z przestępczego procederu i posiadanie narkotyków, ostrej amunicji, alkoholu, papierosów oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Sąd aresztował już 45-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, a wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i poręczenia majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.

Dąbrowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli na trop grupy przestępczej. W Dąbrowie Górniczej i Katowicach zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 20 do 45 lat oraz 37-letnią kobietę. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty: wprowadzania do obrotu drogą internetową farmaceutyków w postaci prawie 9000 podrobionych tabletek znanych firm na potencję, posiadania prawie 700 działek dilerskich marihuany, 22 tysięcy sztuk papierosów, 10 kilogramów tytoniu, spirytusu bez polskich znaków akcyzy i „ostrej” amunicji karabinowej. Zarzuca im się również „zalegalizowanie”, za pośrednictwem wielu operacji bankowych, pieniędzy w kwocie prawie 2,7 miliona złotych i 187 tysięcy euro pochodzących z przestępstwa.

Sąd tymczasowo aresztował już 45-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, a wobec pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczeń majątkowych. Policjanci u zatrzymanych zabezpieczyli sprzęt komputerowy i dokumenty bankowe. Sprawa ta, prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, jest nadal rozwojowa.

(KWP w Katowicach / mw)

Źródło: policja.pl

do góry