Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezydent Putin nie słyszał o korupcji

7 lutego rozpoczynają się 22 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Wydano na nie równowartość 150 miliardów złotych, czyli więcej niż na wszystkie dotychczasowe olimpiady zimowe razem wzięte.

Jak donosi RIA Novosti, prezydent Władimir Putin odniósł się do wypowiedzi członka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który uznał przygotowania do olimpiady w Soczi za przeżarte korupcją.

Według prezydenta Rosji, żadne informacje o nieprawidłowościach nie docierały na Kreml. Fakt, że koszty budowy infrastruktury są wysokie może – zdaniem Putina –  wynikać z przedstawiania zaniżonego kosztorysu przez firmy budowalne, by w momencie zagwarantowania kontraktu, podnosić cenę.   

Wcześniej członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Gian-Franco Kasper, w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji SRF przyznał, że przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi to „bagno korupcji”.

Z ponad 50 miliardów dolarów, jakie dotychczas wydano, 1/3 tej kwoty przepadła w wyniku korupcji. Zdaniem Kaspera kontrakty na infrastrukturę olimpijską zostały oddane mafii budowlanej, powiązanej z Kremlem i prezydentem Władimirem Putinem – cytuje członka MKOl-u portal yahoo.sport.

Słowa te miał też potwierdzić w rozmowie z agencją Associated Press i  powiedzieć, że jest to wiedza powszechna wśród Rosjan.

 

Źródła:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/vladimir-putin/10582224/Vladimir-Putin-We-havent-seen-any-big-incidences-of-corruption-in-the-Sochi-Games.html

http://en.ria.ru/sochi2014/20140119/186693069/Putin-Denies-Sochi-Olympics-Corruption.html

http://www.wnd.com/2014/01/ioc-member-sochi-olympics-marred-by-rampant-corruption/?cat_orig=world

http://sports.yahoo.com/news/ioc-member-corruption-took-1-184554351--oly.html

http://www.espn.co.uk/olympic-sports/sport/story/272801.html

 

do góry