Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody za ujawnianie korupcji

Transparency International (TI) sponsoruje nagrody za Zgłaszanie Korupcji, które są częścią obchodzonych od ćwierć wieku One World Media Awards – nagród przyznawanych osobom, które promują sprawiedliwość.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody One World Media Corruption Reporting Award można dokonywać do 29 stycznia 2014 roku. Laureaci zostaną uhonorowani podczas ceremonii, która odbędzie się w Londynie 6 maja 2014 roku.

O nagrodę w jednej z 13 kategorii może ubiegać się każde medium: stacja telewizyjna, radiowa, prasa drukowana i internetowa i in.  

TI tłumaczy swoje zaangażowanie w projekt tym, że media odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu obywatelom informacji o nadużyciach, a  celem nagrody jest zachęcanie do ujawniania korupcji.

Jako przykład pozytywnych skutków działalności mediów organizacja podała pracę dziennikarzy śledczych z Ameryki Południowej. Ich odwaga odegrała kluczową rolę w odsunięciu od władzy skorumpowanych dyktatorów m.in.: Fernando Collora de Mello w Brazylii, Abdalá Bucarám Ortíza w Ekwadorze czy Alberto Fujimoriego w Peru.

 

Źródła:

http://www.transparency.org/news/feature/corruption_reporting_new_award_sponsored_by_transparency_international#sthash.4O8Aha9R.dpuf

http://oneworldmedia.org.uk/award-categories

do góry