Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nowe śledztwo. Korupcja w KGHM

Cztery osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w związku z korupcją przy zamówieniach na dostawy do Grupy Kapitałowej KGHM.

  • Nowe śledztwo. Korupcja w KGHM
    Nowe śledztwo. Korupcja w KGHM

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch pracowników z Grupy Kapitałowej KGHM pełniących tam funkcje kierownicze oraz dwóch przedsiębiorców działających na terenie Dolnego Śląska. Śledztwo, wszczęte w oparciu o materiały własne CBA, dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012–2016 przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, pracownicy spółek z Grupy Kapitałowej KGHM przyjmowali cyklicznie od przedsiębiorców korzyści majątkowe w zamian za preferowanie ich firmy przy udzielaniu zamówień na dostawę urządzeń do kopalń. Kwoty wręczanych łapówek uzależnione były od wartości zamówienia i wynosiły od kilku tysięcy złotych do 65 tys. zł. Natomiast wartość realizowanych zamówień wynosiła od 30 tys. zł do 1,5 mln zł.

Wszystkie zatrzymane przecz agentów CBA osoby zostaną przewiezione do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

Na polecenie prokuratury agenci CBA przeszukują miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy zatrzymanych i zabezpieczają dowody przestępstw.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 5.02.2019 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry