Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Fikcyjne faktury VAT na co najmniej 3 mln zł

Przedsiębiorcy z Podkarpacia to kolejne osoby zatrzymane do sprawy dotyczącej wystawiania tzw. pustych faktur.

  • Fikcyjne faktury VAT na co najmniej 3 mln zł
    Fikcyjne faktury VAT na co najmniej 3 mln zł

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmujących się przestępczością gospodarczą, w tym m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. pustych faktur. Tym razem są to przedsiębiorcy prowadzący działalność w okolicach Jarosławia i Przemyśla. Materiał dowodowy zebrany dotychczas w sprawie wskazuje, że nierzetelne faktury VAT były wystawione na co najmniej 3 mln zł.

Ujawniony proceder polegał m.in. na utworzeniu łańcuszka powiązań pomiędzy podmiotami gospodarczymi pozornie świadczącymi sobie wzajemnie różnego rodzaju usługi, których w rzeczywistości nie wykonywali. Wystawione faktury dotyczyły głównie usług transportowych i doradztwa podatkowego.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty. Tam również zostanie przekazany zgromadzony w trakcie czynności materiał dowodowy.

Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. Jak informowaliśmy w grudniu 2018 r. podkarpaccy agenci zatrzymali już pięć osób.

Postępowanie jest rozwojowe. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 30.01.2019 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry