Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Śląska Karta Usług Publicznych pod lupą CBA

  • Śląska Karta Usług Publicznych pod lupą CBA
    Śląska Karta Usług Publicznych pod lupą CBA

Kontrolerzy z katowickiej delegatury CBA pod koniec maja 2018 r. rozpoczęli kontrolę w Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach (związek międzygminny powołany do obsługi transportu publicznego w aglomeracji śląskiej).

Kontrola dotyczyła podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie udzielania przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach zamówień publicznych na „Kontrolę jakości usług autobusowego transportu publicznego oraz infrastruktury przystankowej” w latach 2014–2018 oraz zamówienia na „Dostawę, wdrożenie i utrzymanie systemu Śląska Karta Usług Publicznych” i została zakończona 26 czerwca 2018 r.

Funkcjonariusze ustalili, że blisko 3 mln złotych kosztowały zakupione przez KZK GOP drukarki fiskalne, które jak do tej pory nie służą zgodnie z przeznaczeniem do drukowania pokwitowania opłaty za przejazd u kierującego pojazdem oraz zarejestrowania go jako skasowanego w systemie Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP). Przez okres niemal 3 lat od zakończenia wdrażania projektu ŚKUP drukarki te, zainstalowane w pojazdach obsługujących linie komunikacji pasażerskiej, stanowiły jedynie zbędne wyposażenie kabiny kierowcy, a sprzedaż biletów odbywała się tradycyjnie, z bloczków biletowych. Na obecnym etapie wydatek niemal 3 mln zł na zakup drukarek fiskalnych należy ocenić jako niecelowy, zatem naruszający uregulowania ustawy o finansach publicznych.

Temistokles Brodowski, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 5.12.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry