Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Obrót biopaliwami na celowniku CBA

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, wspólnie z pracownikami urzędów celno-skarbowych i inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego przeszukali siedziby kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

  • Obrót biopaliwami na celowniku CBA
    Obrót biopaliwami na celowniku CBA

Realizowane czynności mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju, której członkowie od listopada 2015 r. do marca 2017 r. dokonywali nadużyć w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. Nielegalne działania naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych.

180 osób – funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno-Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeszukało 40 miejsc, gdzie zabezpieczono dokumenty i przedmioty związane z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 9.07.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry