Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejne zatrzymanie w śledztwie w sprawie wyłudzenia na szkodę PKP S.A. mienia wielkiej wartości

Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali kolejnego podejrzanego w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP S.A. poprzez zawarcie w maju 2016 r. przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy opiewającej na 1 900 000 zł netto.

  • Kolejne zatrzymanie w śledztwie w sprawie wyłudzenia na szkodę PKP S.A. mienia wielkiej wartości
    Kolejne zatrzymanie w śledztwie w sprawie wyłudzenia na szkodę PKP S.A. mienia wielkiej wartości

Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Śledztwo jest prowadzone przez Delegaturę CBA w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie.

Agenci CBA zatrzymali dziś na polecenie prokuratury prokurenta spółki, który był zarówno kontroferentem, jak i późniejszym podwykonawcą spółki S. w ramach realizacji na rzecz PKP S.A. umowy dotyczącej tzw. zabezpieczenia dworców kolejowych. Agenci CBA przeszukali podwarszawski dom zatrzymanego. Zatrzymany usłyszy w prokuraturze zarzuty.

W marcu ub.r.  agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tej sprawie: dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP S.A., właściciela warszawskiej spółki S. realizującej kontrakt, oficera Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownika PKP S.A. Śledztwo w sprawie umowy między PKP S.A. i spółki S. doprowadziło także do postawienia w marcu 2017 r. zarzutów trojgu ówczesnym członkom zarządu PKP S.A., w tym byłemu już prezesowi.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 6.07.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry