Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Burmistrz i wiceburmistrz Pułtuska zatrzymani przez CBA

Agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali burmistrza Pułtuska i jego zastępcę, dwóch urzędników, prezesa i księgową Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na 4 mln zł na prace budowlane w szkole i przy budowie miejskiego żłobka.

  • Burmistrz i wiceburmistrz Pułtuska zatrzymani przez CBA
    Burmistrz i wiceburmistrz Pułtuska zatrzymani przez CBA

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, w tym. m.in. ówczesnego dyrektora, a obecnie Burmistrza Miasta Pułtusk. Śledztwo jest prowadzone w związku z podejmowaniem decyzji finansowych ze szkodą najpierw dla zespołu szkół, a później miasta Pułtuska oraz w sprawie wejścia w porozumienie z innymi osobami w związku z publicznymi przetargami w zakresie przebudowy i remontu budynku szkoły oraz internatu na ok. 1 mln, a także budowy miejskiego żłobka na 3 mln zł. Ustalenia CBA wskazują, że zamówione prace były realizowane wadliwie lub w ogóle nie były wykonywane, a działania Burmistrza Pułtuska spowodowały straty w mieniu miasta oraz zarządzanej przez niego szkoły.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali w sumie 8 osób i obecnie przeszukują  miejsca zamieszkania zatrzymanych, miejsca ich pracy w urzędzie miasta oraz w siedzibie PUK, a także miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Zatrzymani przez CBA usłyszą zrzuty w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku.

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 30.01.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry