Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Próbowała przekupić policjantów, bo miała nielegalne papierosy

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zatrzymali 62-latkę, podejrzaną o wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo kobieta próbowała wręczyć policjantom łapówkę za odstąpienie od czynności. Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu nielegalnie wyprodukowanych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej blisko 44 tys. zł.

  • Papieros
    Próbowała przekupić policjantów, bo miała nielegalne papierosy

Białobrzescy kryminalni zatrzymali 62-letnią kobietę, w której mieszkaniu znaleźli 38 kilogramów krajanki tytoniowej, maszynki do robienia papierosów oraz 1 300 sztuk gilz. Podczas przeszukiwania posesji kobieta próbowała przekupić policjantów, chcąc w ten sposób uniknąć kontroli pozostałych pomieszczeń, w których miała ukryte wyroby tytoniowe. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności 62-latka chciała podarować funkcjonariuszom łapówkę w kwocie 1 000 zł.

Próba skorumpowania funkcjonariuszy nie powiodła się. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Za swoje czyny usłyszała już zarzuty. Jadnak to nie pierwsze tego typu przewinienie zatrzymanej.

Straty na jakie został narażony Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego to prawie 44 tys. złotych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką karę grzywny oraz karę pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast za próbę wręczenia policjantom łapówki kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Edward Banach/AC

Źródło: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

 

Opublikowano w dniu 11.01.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry