Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Urzędnik z inspekcji pracy zatrzymana. Korupcja

Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy. Zamiast pieniędzy z mandatów przyjmowała roboty budowlane we własnym domu.

  • Urzędnik z inspekcji pracy zatrzymana. Korupcja
    Urzędnik z inspekcji pracy zatrzymana. Korupcja

Agenci z łódzkiej delegatury CBA wpadli na trop korupcyjnego procederu prowadzonego przez inspektora z  Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi – Państwowej Inspekcji Pracy. Kontrolująca firmy budowlane  z Łodzi i okolic,  za swoją  „przychylność” i niekaranie mandatami przyjmowała nielegalne korzyści. Na obecnym etapie agenci CBA ustalili, że łapówkami nie były pieniądze. Inspektor wykańczała właśnie swój dom i kontrolowane firmy musiały jej w tym nieodpłatnie pomagać. Wartość takich usług budowlanych – łapówek,  wahała się od kilkuset złotych przy drobnych pracach do kilku tysięcy złotych przy większych robotach.

Agenci CBA z Łodzi potwierdzili już kilka takich przypadków z lat 2016–2017. W jednym z nich remont był przeprowadzany także w mieszkaniu osoby z rodziny zatrzymanej inspektor PiP.  Jednocześnie agenci CBA podejrzewają na podstawie już zgromadzonych materiałów dowodowych, że skala procederu była znacznie większa.

Inspektor została zatrzymana dziś w miejscu pracy, w Okręgowym  Inspektoracie Pracy w Łodzi. Agenci CBA przeszukują jej biuro, zabezpieczają komputery, rejestry, dokumenty oraz wykonują oględziny jej domu.    

Po wykonaniu czynności zatrzymana inspektor oraz zgromadzone przez Delegaturę CBA w Łodzi  materiały dowodowe trafią do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Tam zostaną jej przedstawione zarzuty.

Sprawa jest rozwojowa. 

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 29.11.2017 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry