Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kontrola w Inspektoracie Uzbrojenia MON

Funkcjonariusze CBA na podstawie art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym rozpoczęli w kontrolę w Inspektoracie Uzbrojenia MON przy ul. Królewskiej w Warszawie. Kontrola dotyczy procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie udzielenia zamówienia publicznego na dostawę dla Sił Zbrojnych RP wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM. Przewidywany termin zakończenia kontroli to 25 października 2017 r.

  • Kontrola w Inspektoracie Uzbrojenia MON
    Kontrola w Inspektoracie Uzbrojenia MON

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego  ma charakter postępowania administracyjnego – nie postawiono nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymywano. Nie przeprowadzono też przeszukania. Agenci CBA zbadają m.in. udostępnione przez Inspektorat Uzbrojenia dokumenty przetargowe.

Centralne Biuro Antykorupcyjne, realizując swoje ustawowe obowiązki, przeprowadza działania kontrolne w szeregu instytucji państwowych w Polsce. Rozpoczęta 25 lipca 2017 r. kontrola przetargu jest jedną z kilku kontroli prowadzonych aktualnie w MON. Działania te są podejmowane w porozumieniu z kierownictwem resortu.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 26.07.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry