Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nielegalna „pomoc” przy rejestracji zwierząt

Śledczy z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali trzy osoby w związku z podejrzeniem przekazania i przyjmowania korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcje publiczne. W sprawę zamieszany był pracownik Biura Powiatowego w Lublińcu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poza pracownikiem agencji, policjanci zatrzymali dwie osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.

Policjanci zajmujący się zwalczeniem korupcji z KWP w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 51 do 64 lat, którzy są podejrzewani o przekazywanie i przyjmowanie korzyści majątkowych przy prowadzonej rejestracji zwierząt gospodarczych. Materiał dowodowy gromadzony był przez śledczych od dłuższego czasu, co pozwoliło na ustalenie powiązań osób uczestniczących w procederze. Podejrzani w tej sprawie, to m.in. osoba zatrudniona w Biurze Powiatowym w Lublińcu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą na terenie powiatu lublinieckiego.  Wobec zatrzymanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe. W trakcie czynności dokonano zabezpieczenia mienia ruchomego podejrzanych na łączną kwotę 31 tys. złotych.

Nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

KWP w Katowicach

Żródło: http://www.policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 20.03.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry