Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Jazda funta niewarta

Kierowca podczas kontroli drogowej włożył w notatnik policjanta 20 funtów brytyjskich. Wszystko to, by uniknąć mandatu i punktów karnych za popełnione wykroczenie. Teraz, za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, 48-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Wczoraj (6.02.17) około 10:30 policjanci z toruńskiej "drogówki", jadąc ul. Olsztyńską, zauważyli osobowe audi A4. Auto jechało jezdnią po powierzchni wyłączonej z ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 48-latek. Za wykroczenie, którego się dopuścił przepisy przewidują mandat w wysokości 100 zł oraz punkt karny.

Kierowca wiedząc, Że grożą mu konsekwencje postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób. Kiedy funkcjonariusz sprawdzał jego dokumenty ten wyjął banknot dwudziestofuntowy i włożył go do policyjnego notatnika. Mundurowi od razu zorientowali się, że mają do czynienia  z próbą wręczenia łapówki. Policjanci o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego.

Jeszcze wczoraj (6.02.17) policjanci ogłosili 48-latkowi zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozi mu od  roku do 10 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 07.02.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
do góry